Meistä

Etsitään teille parhaat tilaratkaisut

Myynti ja tarjouspyynnöt

Timo Kamppuri

Toimitusjohtaja

050 433 6035

timo.kamppuri@sararakennuttaja.fi

Käyntiosoite

Suomen Aluerakennuttaja Oy – SARA
Tulli Business Park, Åkerlundinkatu 11 B
33100 Tampere

Y-tunnus: 2298160-4

Verkkolaskut

Suomen Aluerakennuttaja Oy – SARA
Verkkolaskuosoite FI9117823000006789
Operaattori Nordea
Välittäjän tunnus NDEAFIHH

Tietoa meistä

Olemme elämisen tilaratkaisujen asiantuntijoita ja rakennuttamisen edelläkävijöitä. Yhdistämme vanhoja hyviä malleja digitaalisiin ratkaisuihin. 

Käytössäsi on kaikkien asiantuntijoidemme osaaminen: niin pitkän linjan konkareiden rakennus- ja talotekninen näkemys ja kokemus kuin nuorten ammattilaisten tietoteknillinen ja teknologinen osaaminen.    

Etsitään teille parhaat tilaratkaisut, jotka tehostavat ja helpottavat arjen toimintoja.

Timo Kamppuri

LI

Toimitusjohtaja

050 433 6035

timo.kamppuri@sararakennuttaja.fi

Tapani Gummerus

Rakennuttajapäällikkö

050 341 4060

tapani.gummerus@sararakennuttaja.fi

Riku Hakala

Johtava valvoja

044 768 8241

riku.hakala@sararakennuttaja.fi

Riku-Jussi Mäkinen

LI

Rakennuttajainsinööri

050 400 5164

riku-jussi.makinen@sararakennuttaja.fi

Asko Saarinen

Vanhempi rakennuttajakonsultti

040 841 0610

asko.saarinen@sararakennuttaja.fi

Jarmo Kumpuvaara

Rakennuttajainsinööri

040 483 4331

jarmo.kumpuvaara@sararakennuttaja.fi

Tommi Rämö

Rakennuttajainsinööri

050 911 1940

tommi.ramo@sararakennuttaja.fi

Teemu Nurminen

Rakennuttajainsinööri

040 733 0803

teemu.nurminen@sararakennuttaja.fi

Juha Brunnila

Talotekniikkavalvoja

040 528 2080

juha.brunnila@sararakennuttaja.fi

Niko Kautonen

LI

VDC Architect

045 885 8188

niko.kautonen@sararakennuttaja.fi

Iiro Ajanko

LI

Hankekehitysarkkitehti

044 293 8807

iiro.ajanko@sararakennuttaja.fi